C Sınıfı Ehliyet

C Sınıfı Ehliyet

C Sınıfı Ehliyet

Mersin sürücü kursu: ehliyete ihtiyacınız varsa HIZLI ERİŞİM menüsünden ön kayıt oluştura bilirsiniz ve yahut HIZLI İLETİŞİM  0549 326 90 12 numaralı telefonumuzu arayarak ekibimizden destek alabilirsiniz.

 

C Sınıfı Ehliyet

C sınıfı ehliyet kamyon veya çekici kullanmak isteyen sürücülerin sahip olması gereken ehliyet türüdür. C sınıfı ehliyet almak için bazı şartlar vardır. Bu şartlar en az B sınıfı ehliyetine sahip olmak ve 21 yaşından gün almaktır. 21 yaşını dolduran ve B sınıfı ehliyet sahibi olan herkes C sınıfı için başvuru yapabilir. C sınıfı ehliyet sahibi olan sürücülerin iş bulma olasılığı da yüksektir.

Mersin C Sınıfı Ehliyet sahibi olmak isteyen sürücü adayları için hazırlanan yazılı ve uygulamalı sınavların başarı ile tamamlanması gerekir. Sınavda başarılı olmak için uygulamalı ve teknik bilgiye dayalı eğitim almaları gerekir. Sürücü adayı tarafından alınan eğitimlerde devam etme zorunluğu olup ve gerekli eğitimin alınması sonrasında sınava tabii tutulur. Kişilerin yapılan sınavı başarıyla geçmesi neticesinde C sınıfı ehliyeti alınabilir.